Все про папаю

Зміст
Папая - це смачний тропічний плід родом з Північної Мексики, його ще називають «помаранчевим сонцем», а дерево, на якому він росте - «динним» або «хлібним» деревом.
Що таке папая
Це плід невисокої (до десяти метрів) пальми з тонким стовбуром без гілок. Її верхівку прикрашає «шапка» з величезним посіченим листям діаметром до метра, в пазухах черешків яких розвиваються квіти. Період від посадки кісточки до першого врожаю становить всього лише рік-півтора. До того ж вона дуже невибаглива, і плодоносить круглий рік. Сьогодні папаю вирощують у багатьох країнах зі схожими кліматичними умовами, включаючи Таїланд, Індію, Бразилію і Перу.
За науковою класифікацією, дерево відноситься до сімейства хрестоцвітних (як відома в наших краях капуста). Недозрілі плоди використовуються як овоч - для запікання і приготування супів. Стиглі - їдять як фрукт і готують з неї десерти.
Корисні властивості папаї
Стиглі плоди папаї є низькокалорійні, легко засвоюються, їх особливо оцінять люди, що стежать за фігурою. Крім великої кількості білків і клітковини, в них містяться:
- глюкоза;
- органічні кислоти;
- мікро- і макроелементи, включаючи калій, кальцій, залізо;
- вітаміни групи В, С, А, і D;
- папаїн, що діє як шлунковий сік.
Завдяки складу, папая вкрай корисна. Вона допомагає в лікуванні виразки дванадцятипалої кишки, печії, колітів, бронхіальної астми, хвороб печінки, покращує травлення. Папаю також рекомендують людям, що страждають на діабет - сік папаї сприяє нормалізації цукру.
Незважаючи на тропічне походження фрукта, папаю можна їсти навіть вагітним, жінкам на ГВ і маленьким діткам. Стиглі плоди чудово тонізують і позитивно впливають на імунну систему.
Сік папаї застосовується в лікувальних цілях при хребетних грижах. Також це - ефективний глистогінний засіб. Зовнішньо його використовують для зняття болю при травмах шкіри і опіках, для лікування екземи та укусів комах.
В косметології сік папаї також показав свою ефективність. Він часто входить до складу кремів для депіляції, освітлення веснянок, пом'якшення шкіри.
З чим вживати папаю
Стиглі плоди найчастіше їдять сирими, очистивши від шкірки і насіння. Недозрілу папаю використовують для приготування супів, соусів, м'ясних страв і салатів. Також їх добре запікати. При цьому, вашу кухню заповнить апетитний запах гарячого хліба - це, до речі, пояснює, чому папаю називають «хлібним деревом».
Перед вживанням, папаю слід очистити від шкірки і видалити насіння. Деякі вважають за краще просто розрізати фрукт навпіл, очистити половинки від насіння, і їсти м'якоть за допомогою ложки.
З чим поєднується смак папаї:
- європейці люблять поєднання цього фрукта з тертим пармезаном;
- в Таїланді можна покуштувати шматочки стиглого плода, политі соком лайма;
- там же на обід подають салат Сом Там із зеленою папаєю і в'яленими креветками, приправленими перцем чилі і часником.
Яка на смак папая
Цей фрукт зовні і за хімічним складом нагадує знайому всім диню (звідси й інша назва пальми). Смак недозрілого плоду багато хто порівнює зі смаком солодкої морквини, кабачка або гарбуза, а стиглого плоду - з тієї ж динею. У різних сортів папаї свій післясмак. Є плоди з абрикосовим смаком, є - з квітковим, і навіть шоколадно-кавовим.
За консистенцією, стигла папайя м'яка, трохи масляниста, схожа на манго, персик або диню.
Що до запаху, більшість людей кажуть, що він нагадує малину.
Як виглядає папайя
Плоди досягають ваги від 1-3 до 6-7 кілограмів. Діаметр фрукта - від 10 до 30 см, довжина - до 45 см. У стиглої папаї шкірка золотисто-янтарного кольору, а м'якоть - жовто-оранжева.
Для експорту папаю знімають з дерева ще зеленою, щоб плоди менше м'яли при транспортуванні. Якщо ви придбали недозрілий фрукт, можна залишити його в сухому темному місці - з часом він дозріє. Стиглу папаю зберігайте в холодильній камері не більше тижня.
Протипоказання до вживання папаї
Цей фрукт практично не має протипоказань. Не варто вживати його в їжу тим, хто схильний до алергії на екзотичні фрукти, або має індивідкальну непереносимість. Недозрілі плоди містять багато карпаіна (алкалоїд, що може викликати отруєння і опіки).
впервые ела папайю на Гавайях . Сначала половинку с осторожностью , опасалась аллергии . Очень понравился вкус этого сочного приятной сладости фрукт. Нечто похожее на спелую дыню . Никакой аллергии и дискомфорта . Можно есть в большом количестве и без проблем с пищеварением . Очень нравится папайя .
Я ранше не ела папайя.Я когда была в Индии Я попробовала папайя и мне очень понравилась .потому что у меня кислотность много и ранше была язвы.супер...
Гарне відкриття, цей фрукт. Знайшов у Маямі. Купую постійно
Будьте осторожны если долгое время не употребляли плоды. Ешьте буквально один кусочек. У меня жуткая боль началась после папайи.
Без слов… при том, что везде пишут, что беременным лучше ее не есть, чтоб выуидыш не провоцировать, из-за недоисследованности вреда папайи и тут такой выпад в названии статьи🤦🏻♀️
Прекрасный фрукт. Хорош понижает кислотность
Очень люблю фруктовый салат на основе папайи. Добавьте нарезанные кубиками апельсин, грушу, яблоко, виноград без косточек, клубнику, чернику, немного лимонного сока, можно ложку бренди, если не для детей готовите. Заправить можно сладким йогуртом или мороженым. Количество ингредиентов может меняться, в зависимости от наличия. Главное - папайя и апельсин.
Фрукт конечно полезный и вкусный,но ожог и вправду можно получить, убедилась на собственном опыт, а за статью отдельное Спасибо!
Я люблю папайя с сыром!